Povídka k Rodokmenu>>>Vivienin příběh

28. prosince 2012 v 18:31 | Berry Lettyen's |  Rodokmen

Přináším vám příběh o nešťastné nehodě díky, níž se z Vivien stala upírka.


Seattle, 2OOO
Sledovala jsem své kamarádky, jak do sebe lijí jednu skleničku po druhé. Bylo jedno, jak moc se opijí, ony se šly bavit, já tu byla z donucení.
Před chvíli se k naší skupince přidalo pár kluků mého věku. Bylo mi tehdy dvacet a měla bych se nespoutaně bavit, jenže na to já nebyla, já byla slušňáček, co respektuje pravidla a pokud možno snaží se z každé akce vyjít střízlivě. Ovšem to mé kamarádky ne, ony se raději baví s neznámými kluky a chovají se, jako by jim bylo patnáct.
Raději jsem si přestala všímat jejich pošetilosti a zaměřila se na skládání tácků pod sklenice. Začala jsem stavět pyramidu, trvalo mi asi půl hodiny, než jsem sehnala dostatek tácků a dostavěla ji. Má kamarádka Lucy však nějak nepostřehla, s čím jsem se tu za poslední půl hodinku stavěla a jednoduše pyramidu smetla ze stolu a sedla si na něj.
"Vivien, pojď, jdeme ven,"Oddechla jsem si a s radostí vyrazila z tohohle smradu. Pryč jsme šly jen já a mé kamarádky, takže ti frajírci zůstali v baru. Aspoň, že tak.
Lucy šla v čele a ukazovala nám cestu.
"Holky, co si takhle zahrát bobříka odvahy?" navrhla najednou.
"Ne, jste opilý ještě si něco uděláte," chtěla jsem ji zastavit, ale ostatní mi přehlasovaly. Nebyla jsem zrovna ráda z toho, že si mé opilé kámošky chtějí hrát zrovna na tohle. Ale, co třeba to bude opravdu jen nevinná hra. Doufám.
Lucy se po mně pošetile podívala. Oplatila jsem jí to nesouhlasným zavrtěním hlavou. Nejsou normální a já také ne když tam s nimi jdu.
"Tadá!" pronesla Lucy, jako kdyby nám ukazovala něco úchvatného a ne tmavý špinavý tunel. Pokusila jsem se prohlédnout tmu a zahlédnout trochu z vnitřku tunelu. Kamarádky radostí zavýskly.
"Takže hra spočívá v tom, že půjde jedna a po pěti vteřinách další. Vivien nám to bude stopovat a pak půjde poslední, já jdu první," Všechny jsme to Lucy odsouhlasily. Jí se nadá vzdorovat, vždy si vydobude vše, co chce.
Postavila jsem se na roh tunelu a začala odpískávat sekundy. Už šla předposlední Maika, když se z tunelu ozval hrozivý výkřik, ze kterého tuhla krev v žilách. Maika se jen potutuleně usmála a šla dovnitř. Já sama čekala o dvě vteřiny déle, do tunelu jsem vešla jen s velkou námahou a přesvědčením, že ten křik byla jen kamufláž, jak nás vystrašit.
Už jsem byla skoro v půlce, když jsem periferním viděním zachytila tmavší stín, než je stěna tunelu. Pohled jsem zaměřila na něj. Zpředu se od kamarádek ozval další výkřik, jenže tenhle byl prosycený bolestí a strachem. Zastavila jsem se a pozadu šla k vchodu do tunelu. Pud sebezáchovy byl silnější než starost a přátele.
Byla jsem kousek od světla, když po mně něco skočilo a srazilo mi to na zem. Začala jsem řvát, jako na lesy. Mlátila jsem kolem sebe rukama v pokusu sejmout útočníka. Z kapsy mi vypadl mobil a začal bláznivě vyzvánět. Útočníkovi světlo z telefonu zasvítilo na obličej a já uviděla to nejděsivější ve svém životě. Lačný výraz v očích, rudé oči, špinavé mastné vlasy, křídově bílý obličej a děsivé tesáky, přesně jako mají upíři.
Pokusila jsem se přijmout hovor, ale displeje jsem se sotva dotýkala konečky prstů. Bolestně jsem zakřičela, když se mi útočník zakousl do krku. Z druhé strany tunelu se znovu ozýval řev. Ten útočníka upoutal, odtrhl se od mého krku a zmizel tím směrem.
Jen matně jsem si vybavovala, co se se mnou pak dělo.
Jakmile jsem otevřela oči, pocítila jsem něco, co nikdy. Chuť zabíjet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blogctvrteholky blogctvrteholky | 28. prosince 2012 v 18:54 | Reagovat

hm.. jsem se u toho bála... Máš to skvěle napsaný.. :-)

2 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 28. prosince 2012 v 19:26 | Reagovat

Bolo zaujímavé dozvedieť sa niečo nové... ale pri konci som sa aj trochu bála... tlieskam ti. :) Mohla by si raz napísať aj horor.

3 weilyn-story weilyn-story | Web | 29. prosince 2012 v 13:19 | Reagovat

Moc pěkné :) Docela jsem se u toho bála :) A ten konec je také moc hezky napsaný: Chuť zabíjet. xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
NAŠE IKONKAKOMU FANDÍMESPOLUPRÁCE

|© Berry Lettyen's & Nox 2012 - 2014|design © Berry Lettyen's|všechna práva vyhrazena|