Rodokmen>>>Epilog

29. prosince 2012 v 22:09 | Berry Lettyen's |  Rodokmen
Epilog, naprostý konec Rodokmenu. Pokračování nečekejte, protože takhle to prostě chci, aby to tak zkončilo... Je mi líto, že už se s tímhle příběhem loučím...

Epilog
Anna
Byla jsem šťastná, jako nikdy. Mohla jsem být šťastná. Už to bylo za mnou. Ta bolest všechno. Mohla jsem znovu být s Penelope.
První, co jsem spatřila, byl její obličej. Usmívala se, ale v očích se jí zračila lítost.
"Babi?" vyhrkla jsem.
"Už mi tak můžeš říkat," řekla líbezně.
"Co se stalo?" zeptala jsem se tiše.
"Umřela si. Zabil tě a tím zpečetil to, že ve světě Nadpřirozených zavládne klid. Posvátné poslání posluhovaček bylo zažehnáno," Zmínka o tom, že jsem mrtvá mi připadala, jako maličkost.
"Jak?"
"První posluhovačku zabil vzývač, její otec. Byli spolu svázáni určitým poutem, v tomto případě rodičovským. Poslední - tedy tebe - zabil vzývač, váš svazek byl na jiné úrovni než ten jejich, ale stále to byl po osmi stech letech první a tím pádem poslední. Musel tě zabít, aby tohle skončilo. Muselo to tak být," mluvila klidně a já klidně poslouchala.
"Takže bych se ho mohla sebevíc snažit zabít a on by stejně zabil mne?"
"Přesně,"
"Už mluvíš, jako Darcy," babička po mně střelila pohledem 'co prosím?'. Zasmála jsem se.
To, že jsem umřela, mi netrápilo. Umřela jsem proto, abych zažehnala válku, která trvala skoro tisíc let, aby zmizeli spory s Nadpřirozenými. Za to bych klidně umřela ještě tisíckrát. Objala jsem svou babičku a chtěla myslet jen na to, jak dobře se teď mám.
Věděla jsem, že Axie a Tess budou smutné, budou plakat. A co pak mamka, v jednom dni ztratila, jak svou matku, tak dceru, bylo mi jí líto a při vzpomínce na to, že se o mne dobře starala, a když přijela babička, dělala vše proto, abych nemusela vstávat v pět. Byla to hodná matka, ale jednou se tu setkáme, jednou.
"Babi, myslíš, že to mamka zvládne?" promluvila jsem.
"Určitě, jsou tam s ní Axie a ta malá,"
"Ty víš kdo je Axie?" obočí mi málem vyjelo až do vlasů.
"Jistě, už několik dní se potulovala kolem tebe, tak jsem jí sólo sledovala. Je to hodná holka, i když je vlkodlak,"
"To je dobře," Už jsem nepromluvila. Přemýšlela jsem jen nad tímhle okamžikem. Mamka to určitě věděla a řekne Axie s Tess pravdu. Budou to vědět všichni, proč jsem umřela. A tak si to taky přeju, aby se už dál nebojovalo a ve světě zavládl klid.
Zhluboka jsem vdechla vzduch tohoto neznámého světa, kam jsem přišla já s babičkou. Přeci jen jednou se tu všichni setkáme tak si aspoň trochu užiju, dokud tu nejsou všichni. Zasmála jsem se nad svým vlastním konstatováním. Tohle totiž není konec Anny Brighetové, tohle je teprve začátek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 weilyn-story weilyn-story | Web | 29. prosince 2012 v 22:17 | Reagovat

Je mi tak líto, že někdo musel umřít, natož Anna :( Ale musím říct, že to máš vážně krásně napsané. Je vidět, že Anna už má klid :) Můžeš být na sebe hrdá :)

2 blogctvrteholky blogctvrteholky | 30. prosince 2012 v 13:04 | Reagovat

prvně jsem byla smutná z toho že umřela, ale ted když už jí je dobře a že je šťastná... :-)

3 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 31. prosince 2012 v 9:51 | Reagovat

Zaujímavá vízia smrti... Najprv som bola zmätená, ale potom sa to vysvetlilo. Všetko krásne zapadá. Je mi ľúto, že táto poviedka sa už končí. Ale zas sa teším, že viem, aký je koniec. Bol to jeden z najlepších príbehov, ktoré som čítala. Aspoň pre mňa. :) Už sa teším na nový. Mimochodom, niekde si písala, že má 13 000 slov. Môj prvý príbeh, ktorý som dokončila, mal 12 000 slov (a aj 12 kapitol), takže si lepšia, než ja aj čo sa dĺžky kapitol týka. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
NAŠE IKONKAKOMU FANDÍMESPOLUPRÁCE

|© Berry Lettyen's & Nox 2012 - 2014|design © Berry Lettyen's|všechna práva vyhrazena|