1 rok online na B-U!

16. listopadu 2013 v 23:23 | Berry Lettyen's |  Co mi na mysl přišlo a pak na blogu přistálo
Už včera to byl rok, co jsem si založila book-universe. A ten rok pro mne i pro blog byl dlouhá a docela zajímavá cesta. Snad stokrát jsem za ten rok přemýšlela nad novou adresou, stěhováním na blogspot a nad takovými věcmi, ale i přesto jsem tu zůstala a jsem hrdá, že mohu oslavit narozeniny svého blogu. A to první. Je to moc hezké vědět, že jsem s tímhle blogem po půlroce nesekla a pokračovala dál. Je moc hezké vědět, že mám nějaké stálé čtenáře a je taky moc hezké vědět, že i někdo, kdo není zrovna moc sebevědomý - tím myslím sebe - to dokázal a může svému blogu popřát vše nejlepší k prvním narozeninám. Ale za tu dobu neprožil změny jen blog, ale i já. Nalezla jsem přes blogovou literární sféru nové přátele s nimiž si rozumím a kolikrát mi jsou milejší než ti, které znám reálně - až na výjimky, které znám v reálu a mají taky literární blogy :) - a hlavně sdílíme stejné zájmy. Ovšem změnilo se za ten rok i mé psaní. A to hodně.


Víte, když jsem si kvůli Poslední strážkyni, četla Rodokmen, abych si obnovila své myšlenky o světě posluhovačů, myslela jsem, že umřu smíchy. A to nejen díky gramatice, ale také kvůli tomu, jakým způsobem jsem to podávala. Není v tom sice takový extrémní rozdíl a pořád považuji Rodokmen za něco extra, kvůli tomu, že je to první příběh nad dva tisíce slov, který jsem dotáhla do konce, i když krapet uspěchaně. Pro potvrzení toho, co tu kecám, menší ukázka:

Listopad 2012
Bylo to víc než jasné, jsem na útěku s Nadanou a vlkodlakem, to už je podstatný důvod proč se nevrátit domů, když je vaše rodina zabijákem těchto lidí. V očích mi pálily slzy, rychle jsem zabouchla dveře a zamkla je rezervním klíčem schovaným pod parapetem.
Ledabyle jsem hodila tašku s věcmi do kufru. Konečně jsem dosedla na sedadlo řidiče a než jsem nastartovala, věnovala jsem domu, kde jsem vyrůstala a žila poslední pohled. Už to není můj domov, už ne.

Listopad 2013
Pokorně jsem šla Zaytsevové naproti a zastavila se až metr od ní. Ona totiž taky stála. "Dobrý večer." I když byly tak dvě ráno. Já jsem na sobě však žádnou únavu nepozorovala.
"Hoernerová." Oslovila mne namísto pozdravu. Řekla mi příjmením, to znamenalo něco zlého.
"Ano paní?" vykoktala jsem.
"Nepřeji si, abys tam chodila." Nechápavě jsem na ni zůstala zírat, jak si nepřeje? Když si všimla mého výrazu protočila oči a založila si ruce na prsou. Docela jsem jí záviděla ten kabát, co měla na sobě, asi jí bylo docela teplo. "Já doslova nechci, abys jakkoliv byla v kontaktu s Mitchellem. Jasné?" sdělila mi skrz zaťaté zuby.

Je v tom nějaký rozdíl vidět. Už jen to mé pověstné mi, které jsem pořád psala místo mě, mně , mne a taky další mé oblíbené pravopisné chyby. Některých se pravda dopouštím i teď, a to třebaže zapomínám čátky ve větách a takové věci, ale snažím se.

Takže, aby mě blog nemohl nařknout z toho, že jsem mu nedala nic k narozeninám, tak jsem vytvořila takové prapodivně vypadající logo. Vážně, je divný, ale zase ne tak špatný. Já popravdě loga vůbec neumím, jsou pro mne hodně složitá, ale i tak se pokaždé, když nějaké udělat musím, snažím a tomu bylo i v tomto případě.Takže tamtadadá! Logo pro B-U!
Když pak zase někdy budu mít jinej design, tak tu žlutou změním a tak, prostě aby to k tomu dalšímu taky ladilo, ale věřte, že tenhle si tu ještě chvíli pobude ;).
Ještě jednou tedy, přeji svému blogu všechno nejlepší k jeho roku a dni a doufám, že za dalších 364 dní spolu oslavíme tvé již druhé narozeniny a že jich bude ještě spousta a že už budu moct konečně uspořádat nějakou tu soutěž :).
Berry "Bobule" Lettyen's
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 17. listopadu 2013 v 20:08 | Reagovat

Gratuluji.. Taky jsem ráda, že si zůstala tady a nesekla jsi s tím. Vidět tě zlepšovat se, měnit dessy je hezké. Doufám, že dalších aspoň 10 let, budeme Affs.. :-)

2 Berry Lettyen's Berry Lettyen's | Web | 17. listopadu 2013 v 20:57 | Reagovat

[1]: Jo to já taky doufám :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
NAŠE IKONKAKOMU FANDÍMESPOLUPRÁCE

|© Berry Lettyen's & Nox 2012 - 2014|design © Berry Lettyen's|všechna práva vyhrazena|