ERROR|2. kapitola 2/3

21. dubna 2014 v 14:02 | Berry Lettyen's |  ERROR

{JOSHUA}

Joshua se posadil o kousek dál, vedle své nové chráněnky. Byl z ní stále trochu mimo, jelikož většinou se všichni, které měl odvést do bezpečí centrály OD, nechali odvést dobrovolně, protože si situaci nechali vysvětlit. Ale ona ne. Nicole Smithová, stále jen seděla a zírala před sebe, což začala dělat zhruba od té chvíle, co jí sebral její mobil. Joshua přemýšlel, jestli to nebyl chybný krok, ale přeci, jen tradiční opatření.


Nicole nebyla nikdo zajímavý, tedy krom toho koho byla dcerou. Ale Joshua stále nemohl přijít na to, proč jemu osobně zajímavá rozhodně přijde. Přemýšlel a napadlo ho, že asi proto, že ji takovou nečekal. Ne tak výbušnou a energickou. Pousmál se při té představě, že to všechno bude probíhat naprosto v klidu. Sám nečekal, že si tu dívku nakonec bude muset hodit přes rameno, aby ji vůbec dostal z domu.

Jeho vlastní telefon v kapse mu zavibroval a on se na něj podíval. Byla to zpráva od pana Maxwella, všestranného řidiče OD.

Letadlo je připraveno. Za deset minut. Hangár jedna.
-M


Joshua jednoduše odepsal OK, a vrátil telefon zpět do kapsy. Tiše se zvedl ze sedátka a přešel místnost až k železným dveřím, které ji dělili od venkovního prostoru letiště. Otevřel je a podíval se ven. Byla noc, hluboká a černá a jen v dálce se lesklo město. Společně s lehkou zimou venku skučel studený vítr. Vcelku normální věc, Joshua otočil svůj pohled zpátky do místnosti na Nicole. Stále tam seděla, ovšem teď po něm nenápadně pokukovala, co to ksakru dělá. Objímala se pažemi, očividně jí bylo chladno.

Joshua opatrně zavřel dveře, aby nebouchly a sundal si bundu. Mlčky jí ji podal a Nicole se na něj neochotně podívala. Vypadala, že jeho pomoc vůbec nechce.

"Venku je zima."

Podotkl Joshua a Nicole se dlouho rozmýšlela, než si jeho bundu hodila přes ramena. Byla hodně umíněná.

"Jdem," zavelel Joshua a Nicole se s povzdechem zvedla ze sedátka a následovala ho ven. Joshua si to po paměti rázoval k hangáru jedna a hvízdal si u toho melodii. Občas se, sem tam poohlédl, jestli jej, Nicole následuje a taky následovala, sice za ním zaostávala asi deset kroků, ale chápal její odstup. Nevěděla, kam jde, ale bát se rozhodně nemusela, Joshua si tím byl nanejvýš jistý. A hlavně tím, že pan Maxwell je v pořádku doveze na místo určení. Před hangárem jedna se na chvíli zastavil a počkal, než ho Nicole došla. Založila si ruce na prsou a propalovala ho pohledem.

Joshua zatlačil do dveří hangáru a ty se otevřeli. Pustil Nicole první a sám vešel za ní. Dveře zase zavřel. Nicole na malý tryskáč nehleděla ani trochu ohromeně. Jen si to šinula dopředu až ke schodům vedoucím do prostoru letadla. Zastavila se až tam. Z těch schodů seběhl pan Maxwell a pozdravil Nicole a i Joshuu, kterému věnoval významný pohled.

"Můžete nastoupit," dovolil jim pan Maxwell a Nicole hluboce vydechla. Nicole vystoupala po schodech dovnitř a Joshua za ní jen hleděl. Měla kuráž ta holka, zamyslel se.

"Jen, volal mi šéf," začal opatrně pan Maxwell. Joshua se na něj ohromeně podíval, "Říkal, že se stala chyba. Že jsi tu chybu udělal ty."

Joshua si povzdechl.

"Já vím, že jsem udělal chybu. Ale vždyť už je to tak dávno. Nemohl by to pan Maar přestat řešit?"

"Ale tady nejde o to předtím, prý jsi možná pochybil i teď Joshuo. Prý by to mohlo, stát život spoustu lidí, pokud to bude pravda," pan Maxwell zarmouceně kroutil hlavou. Joshua byl opravdu mimořádně překvapený tím, co se začalo dít.

"Tak mi řekni o tom, co jsem zase údajně provedl," zamručel Joshua a pan Maxwell se rozpovídal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 23. dubna 2014 v 13:46 | Reagovat

Jaj, copak provedl :D Běžíím na další kapitolu, sprintuju :3
P.S. Thankyou za ty papíry do Vídně :D Bratříček předal, v pořádku :D Muselo to být strašné jít za ním a předat mu to, takovému ťulpovi :D

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 23. dubna 2014 v 19:55 | Reagovat

Problém? Jaký problém, co udělal? Udělal to?! Sakra, tolik otázek a tak málo odpovědí! Je to lepší část než předchozí, možná protože je to jiný pohled. Mám ráda, když se pohledy mění, takže to oceňuji! :-) A Joshuu(jak se to skloňuje?) mám už teď ráda. Ani nevím proč :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
NAŠE IKONKAKOMU FANDÍMESPOLUPRÁCE

|© Berry Lettyen's & Nox 2012 - 2014|design © Berry Lettyen's|všechna práva vyhrazena|