ERROR|3. kapitola 1/2

5. května 2014 v 1:30 | Berry Lettyen's |  ERROR
Moc se omlouvám, že minulý týden kapitola nebyla vůbec. Prostě jsem nestíhala. Děláme totiž s partnerskou školou v Německu takový projekt a já jsem na něj dělala kalendář a vůbec jsem neměla na psaní čas, ale teď už to hodlám napravit :). Ker kapitole: není zase až tak dlouhá, má necelých 2 800 slov, takže ji přečtete za chvilku, ale v příští kapitole se polepším a bude delší, slibuju. Ale i tak doufám, že se bude líbit.

Pro všechny, kterým se ERROR zatím líbí!


{JOSHUA}

Joshua se stále usmíval, jen tak pro sebe. Nicolin odpor jej jen rozesmával. Opravdu se mu to zdálo strašně dětinské a směšné. Nejlepší na tom bylo, že si sám po dlouhé době užil nějakou srandu. Konečně aspoň trochu důvod se zasmát, i přesto, že mu Nicole vyhrožovala tím, že mu ufikne koule. Jo, přesně tomu se Joshua smál. Ale přestal sotva dorazil před pracovnu Ulricha Dietera, šéfa OD. Měl toho chlápka rád, Ulrich bych totiž docela pohodový muž, pokud nešlo do tuhého, v tu ránu se změnil v chladného a odměřeného taktéra, schopného využít i ty nejničivější zbraně.Joshua zaklepal na dveře a vešel. Ulrich neměl ve zvyku zvát lidi dovnitř, pokud si je do kanceláře pozval už předtím. Když Joshua vešel, Ulrich byl na otočné židli otočen zády k němu. Joshua i beztak zasalutoval a hlasem vojáka řekl: "Dobrý večer, pane."

Ulrich se pomalu otočil a vzhlížel z křesla na Joshuu. Pokynul mu, aby se posadil. Joshua ho uposlechl a jen němě zíral na haldu papírů na stole.

"Víš, co to je?" zeptal se Ulrich chladně. Joshua ho skoro nepoznával, tohle byl ten smrtící Ulrich, ne ten fajn šéf Ulrich. Joshua se na všechny papíry pozorně podíval. Viděl mezi nimi fotografie Nicole Smithové, dcery pana Smitha, který zásobuje EU svými zbraněmi. Tahle Nicole teď měla být na ubytovně a spát v jednom z pokojů. Jenže na fotografiích byla dívka docela dost podobná té, která tam opravdu teď byla, ale nebyla to ona.

Joshua jen kývl hlavou v odpověď. V krku se mu udělal knedlík. Podělal to. Podělal celou akci.

"Ale když jsme dostali echo, že bude v domě Londona. Věřili jsme tomu."

Začal Joshua a Ulrich překvapivě přikývl.

"Někdo nás totiž podvedl. Prostě si jen vyhlédl dívku, která je hodně podobná této a vystupuje pod skoro tentýž jménem. Sprostě nás oblafli."

Konstatoval Ulrich.

"Myslíš, že to byli oni?"

"Nevím, je to docela možné, Joshuo. Ale nikdo se nesmí dozvědět, že tu není ta Nicole, která tu být měla. Obzvláště ne ta holka, kterou jsi přivedl. Musíme ji nechat si myslet, že tu má být, jinak by začala hysterčit. Je ti to jasné?"

Joshua pohlédl Ulrichovi do očí. Vůbec se mu nelíbil jeho závěr, že bude muset lhát i Nicole, která tohle má právo vědět. Joshua v duchu přemýšlel, měl jen dvě možnosti, buď udělat to co Ulrich říká nebo se na to vykašlat a mohl by si jít rovnou skočit ze skály.

"Nebo pokud ti nevyhovuje, můžu na tohle najít nějakého jiného agenta. Máme jich tu dost," dodal po těch několika vteřinách ticha Ulrich.

Joshua se rozmýšlel už jen poslední moment.

"Je mi to jasný. Všichni si budou myslet, že ona je Nicole Smithová dcera pana Smitha a ne dcera Londona."

"Výborně, Joshuo."

Usmál se Ulrich a věnoval Joshuovi vděčný pohled. Joshua už se otáčel k odchodu, ale těsně ve dveřích ho Ulrich zastavil.

"A klidně by ses jí mohl trochu věnovat. Myslím, že tohle musí být pro každého člověka šok, obzvlášť pak pro někoho tak mladého."

Joshua se na Ulricha podíval podezřívavým pohledem. Ulrich se začal smát a Joshua se přidal. Pak odešel z Ulrichovy kanceláře a jeho usměvavá tvář se změnila na nejistý výraz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 5. května 2014 v 9:50 | Reagovat

Super část. Docela mě překvapilo, jak se to vyvinulo, tohle jsem fakt nečekala. Chudák Nicole. Chci vidět, jak tohle dopadne, protože tohle nemůže dopadnout dobře :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
NAŠE IKONKAKOMU FANDÍMESPOLUPRÁCE

|© Berry Lettyen's & Nox 2012 - 2014|design © Berry Lettyen's|všechna práva vyhrazena|